Archipelag Filipiński składa się aż z 7000 wysp. Co oferuje? Niezwykłe widoki, krystalicznie czystą, przejrzystą wodę, bogactwo ryb mieniących się wszystkimi kolorami tęczy, wspaniałe piaszczyste plaże, gęste tropikalne lasy, wyjątkowo przyjaźnie nastawionych rdzennych mieszkańców.

Wspaniale odprężające, filipińskie masaże na pięknej plaży, bajecznie kolorowy drink w jednym z barów plażowych, gdzie można poczuć prawdziwie kosmopolityczny charakter tego miejsca, a może najlepsze na świecie miejsca do nurkowania? To wszystko i wiele więcej oferują Filipiny! Warto skorzystać z oferty dobrze zorganizowanej wycieczki.

Manila – Perła Orientu

Początkiem fascynującej podróży po Filipinach jest wizyta w Manili, która bardzo często nazywana jest Perłą Orientu. Miasto niezwykle ciekawe, pełne sprzeczności. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą podziwiać słynne walki kogutów. Ci, którzy natomiast preferują zdecydowanie spokojniejszą formę rozrywki i doceniają historię, mogą spacerować po kolonialnej dzielnicy hiszpańskiej. Będąc w mieście, warto także odwiedzić dzielnicę Chinatown, w której zasmakować można w prawdziwej azjatyckiej kuchni, pełnej egzotyki. Zanim wyruszymy w dalszą drogę, warto pozostać tu co najmniej dwa dni.

Mindoro – dla miłośników nurkowania

Kolejnym punktem na trasie jest wyspa Mindoro. Wyspa absolutnie wyjątkowa, na której, w gęstej, tropikalnej dżungli skrywają się zapierające dech w piersiach potężne góry. Otaczają ją białe plaże i turkusowe wody Morza Południowochińskiego. Mieszczące się na wyspie miasto Sabang jest miejscem, w którym można oddawać się niezliczonym wieczornym rozrywkom. Mindoro to również świetne miejsce do nurkowania, z którego powinni skorzystać wszyscy miłośnicy tego sportu. Proponowana długość pobytu: co najmniej 4-5 dni.

Boracay – raj na Ziemi!

Kolejna rajska wyspa na trasie podróży to Boracay – najprawdziwszy raj. Białe plaże, lazurowe wody morza Sulu, palmy kokosowe. Na plażach wyspy, otaczających gęstą dżunglę, można wspaniale wypocząć i zapomnieć o codziennych trudach, huśtając się na hamaku i popijając bajecznie kolorowe drinki. Przy plaży znajdują się niezwykle klimatyczne bary, które zapraszają na chwilę relaksu. Oprócz tego wyspa proponuje mnóstwo atrakcji, od romantycznych zachodów słońca, po liczne kursy nurkowania dla aktywnych i cudowne, relaksujące masaże. Dzięki szerokiej ofercie każdy ma szansę wybrać propozycję najlepszą dla siebie, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Informacje praktyczne

Na koniec podróży powrót do Manili, a stąd do Polski. Dwa tygodnie w raju zaowocują wspaniałymi wspomnieniami na całe życie! Najlepszą porą na wycieczkę są miesiące od stycznia do maja. Wypoczynek może udać się również w listopadzie i grudniu, natomiast zdecydowanie odradza się wyjazd na Filipiny w okresie od lipca do września, kiedy to panuje pora deszczowa.

 

Warto przeczytać