Każdy turysta wyjedzie z Meksyku oczarowany, zafascynowany i pełen pięknych wspomnień, bo kraj ten ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Cudowne, piaszczyste plaże, niesamowite pozostałości cywilizacji Azteków, Majów oraz Indian Olmeca, niezwykłe i malownicze kolonialne miasta, a to wszystko otoczone przepiękną przyrodą i widokami zapierającymi dech w piersi.

Meksykanie, najlepszą wizytówką Meksyku

Mieszkańcy Meksyku to wyjątkowi ludzie, których cechuje przede wszystkim ogromne przywiązanie do tradycji i religii. Nie przeszkadza im to jednak cieszyć się życiem. Meksykanie są niezwykle otwarci i przyjaźnie nastawieni do przybyszów. Znane jest ich zamiłowanie do tańca i długich biesiad. To naród, który potrafi się bawić i swoją radością zarażać innych. Nic, więc dziwnego w tym, że Meksyk wielu osobom z zewnątrz kojarzy się z licznymi rozrywkami, meksykańską muzyką słynnych mariachis, która rozbrzmiewa praktycznie w każdym zakątku oraz knajpkami, w których można skosztować prawdziwej meksykańskiej tortilli i tacos.

Miasto Meksyk

Ciudad de México, czyli miasto Meksyk jest stolicą kraju, założoną przez Hiszpanów na ruinach stolicy państwa Azteków. To drugie, po Tokio, największe miasto świata, liczące aż 25 milionów mieszkańców. Wysokie wieżowce dystryktu Santa Fe, liczne parki, bogate dzielnice willowe, same w sobie mogą być wyjątkową atrakcją. Nie brakuje tu również ciekawych obiektów turystycznych. Obowiązkowym punktem wizyty w mieście Meksyk jest Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe ze słynnym obrazem patronki Meksyku, czyli Matki Boskiej z Guadalupe. Znajduje się tu również kawałek materiału z tuniki pasterza Juan Diega, na którym odbiła się postać Matki Boskiej podczas objawienia mającego miejsce w XVI wieku. Wśród innych popularnych atrakcji miasta warto wymienić:

- Katedrę Metropolitana z XVI wieku,

- Świątynię Azteków Templo Mayor,

- Piramidę Cuicuilco,

- Ogrody Chapultepec,

- Centrum Historyczne Miasta,

- Plaza Garibaldi.

Lista miejsc wartych odwiedzenia w tym wyjątkowym mieście jest bardzo długa. Z pewnością może wystarczyć ich na cały, długi wyjazd.

Jednak Meksyk to nie tylko Mexico City. 50 km na północny-wschód od stolicy Meksyku położone jest miasto Teotihuacan, nazywane "Miastem Bogów" , ze słynną Piramidą Słońca. Osoby zainteresowane cywilizacją Majów powinny odwiedzić z pewnością Chichen Itza, Palenque oraz Meridę. Prawdziwym rajem dla turystów jest najpopularniejszy kurort wypoczynkowy Meksyku, Acapulco i jego bajeczne plaże. Nie mniej znane są Cancun oraz Playa del Carmen. Jeżeli szukamy pięknych plaż, ciepłych, krystalicznie czystych wód oraz słońca, które będzie nam towarzyszyło przez cały pobyt w Meksyku, z pewnością warto wybrać którąś z wymienionych miejscowości. 

 

Warto przeczytać