Wakacje wcale nie muszą oznaczać kolejnych nudnych wyjazdów, w trakcie których będziemy zwiedzać muzea, wylegiwać się nad polskim morzem czy chodzić po Tatrach. Oczywiście nasz kraj jest bardzo piękny i bardzo bogaty w kulturę oraz krajobrazy – dlatego na zwiedzanie go także warto poświęcić kilka urlopów – ale jeśli chcemy doznać czegoś bardziej egzotycznego i odmiennego to Hawaje będą na pewno właściwym kierunkiem dla naszych wojaży! Niestety nie jest to tania wycieczka, ale zdecydowanie jest ona warta każdych pieniędzy! Na wakacjach na Hawajach czekają na nas gorące słońce, malownicze krajobrazy, niebiańskie plażę oraz krystaliczna woda! Zobaczymy tam ogromne, piękne palmy i bajeczne, kolorowe kwiaty. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego czemu warto wybrać się na Hawaje! Miłej lektury!

Kilka faktów o miejscu, jakim są Hawaje
Zacznijmy od tego, że Hawaje jest archipelag pochodzenia wulkanicznego, który znajduje się w Polinezji na Oceanie Spokojnym. Same Hawaje są jednym ze Stanów USA, poza atol Midway, które jest w północno-zachodniej części archipelagu i nie przynależy on do stanu jakim są Hawaje. Sam archipelag to są 137 wysp, spośród których zamieszkane jest tylko siedem wysp, takich jak: Ni’hau, Mau, O’hau, Hawai’i, Lana’i, Moloka’i oraz Kaua’i.

Jeżeli chcesz zobaczyć Hawaje - sprawdź konkretną ofertę na  http://planetescape.pl/kraj/usa-hawaje/!

Trzy najbardziej atrakcyjne wyspy, które warto odwiedzić będąc na Hawajach!
Jak już przylecisz na Hawaje to koniecznie wybierz się na takie wyspy jak Kauai, Maui oraz Oahu. Panuje na nich wręcz idealnie wysoka temperatura i są to miejsca nasłonecznione dosłownie przez cały rok – dlatego ogromną dawkę witaminy D masz tam gwarantowaną jak w banku! Poza tym możesz zatańczyć w tym miejscu słynny tanie chula, zobaczyć przepiękne plaże oraz spróbować wyśmienitej, miejscowej kuchni! Warto wybrać się także na jeden z wielu barwnych festiwali, które odbywają się na wyspie Maui oraz odkryć zielony interior wyspy Kauai. Nie zapomnijcie także o relaksie na znanej już powszechnie plaży Waikiki!

Atrakcje dla których warto wybrać się na wakacje na Hawaje
Wczasy na Hawajach to poza pięknymi pejzażami także szansa na uprawianie ciekawych i rozwijających sportów wodnych, takich jak na przykład surfing czy też pływanie z wiosłem na desce, zwane popularnie paddle board. Nie ma się co dziwić, że surfing na Hawajach cieszy się takim zainteresowaniem, ponieważ wysokie fale Pacyfiku przyciągają w to miejsce turystów oraz sportowców z różnych stron świata. Warto spróbować również czegoś takiego jak snorkeling z delfinami! Możesz to zrobić w naturalnym środowisku z delfinami i zobaczyć jak one żyją na co dzień oraz z nimi pływać! Czy nie brzmi to cudownie?

Co warto zobaczyć będąc na wczasach na Hawajach?
Koniecznie musicie wybrać się i zobaczyć Monea Kea – jest to najwyższy wulkan archipelagu Hawajów oraz jeden z największych wulkanów na świecie. Ponadto na szczycie tego wulkany znajduje się specjalne obserwatorium astronomiczne, odwiedza je każdego roku mnóstwo astronomów z całej kuli ziemskiej. Warto wybrać się także do Parku Narodowego Hawai’i , w którym to będziemy mieli okazję zobaczyć krajobrazy wulkaniczne oraz rzadko spotykane gatunki roślin oraz zwierząt. Oczywiście nie możemy zapomnieć o już wyżej wymienianej plaży Waikiki w Honolulu – na której będziemy mogli wylegiwać się całymi dniami, a wieczorami oglądać i zachwycać się niesamowitymi zachodami słońca. Ciekawym miejscem do zobaczenia będzie na pewno także góra Diamond Head – jest to wygasły już stożek wulkaniczny. Znajduje się on na wyspie O’hau i naprawdę jest coś, co warto ujrzeć na własne oczy!

Warto przeczytać