Patong, Phuket, Pattaya to najpopularniejsze i oblegane przez turystów zakątki Tajlandii. Są tu jednak inne miejsca, mniej znane, spokojniejsze, jednak bez wątpienia godne zobaczenia. Jednym z nich jest Hua Hin. Zejdźmy, zatem z utartych turystycznych szlaków i poznajmy ten najstarszy kurort Tajlandii, doceniany przede wszystkim przez mieszkańców Bangkoku.

Oferta turystyczna Hua Hin

Hua Hin to najstarszy i najbardziej tradycyjny tajlandzki ośrodek wypoczynkowy, który łączy w sobie nowoczesne atrakcje z urokliwą atmosferą i wciąż aktywnym portem rybackim. I podczas gdy większość innych tajlandzkich ośrodków wypoczynkowych obsługuje głównie turystów zagranicznych, Hua Hin jest ośrodkiem wypoczynkowym zarówno dla obcokrajowców, jak i dla miejscowych Poza wspaniałymi plażami, Hua Hin oferuje zakwaterowanie we wszystkich standardach, wspaniałe restauracje z doskonałymi tajskimi potrawami, a także najwięcej w całej Tajlandii pól golfowych.

Historia kurortu

Podczas gdy plaże Phuket czy Koh Samui zostały odkryte dopiero niedawno, Hua Hin jest ulubionym tajskim ośrodkiem turystycznym już od ponad 90 lat. Było odkryciem króla Ramy VII na początku lat dwudziestych. Stało się idealną odskocznią od ponurej metropolii Bangkoku. Spokojne wioski rybackie zostały przekształcone w Ośrodek Królewski, a tym samym stały się popularne wśród szlachty i wyższej klasy w Szanghaju. Budowa linii kolejowej z Bangkoku zapewniła dostępność i popularność wśród szerszej części społeczeństwa tajlandzkiego.
W 1928 r. Król Rama VII wybudował pałac Klai Kangwon, którego nazwa jest dosyć znacząca. Można ją przetłumaczyć, jako „daleko od zmartwień”. Pałac do dziś pozostaje oficjalną rezydencją królewską. Często jest używany przez członków rodziny królewskiej, ale jest również otwarty dla zwiedzających.

Hua Hin w dalszym ciągu rozwija się w swoim własnym spokojnym stylu, zarówno jako arystokratyczna miejscowość z dodatkową atrakcją w postaci jednego z 18- dołkowych pól golfowych w Azji oraz jako port rybacki. Wielu bogatych i sławnych mieszkańców Bangkoku wybudowało tu swoje domy letnie, z których korzystają w trakcie weekendów czy urlopów.

Plaże wokół Hua Hin

Położone po zachodniej stronie Zatoki Tajlandzkiej Hua Hin według wielu posiada jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. To atrakcyjne i łatwo dostępne miasto ma liczne, szerokie i długie plaże, które charakteryzują się płytkimi wodami i łagodnymi prądami, co czyni je bezpiecznymi i atrakcyjnymi dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowo, tani i wydajny transport publiczny sprawia, że łatwo spędzić cały dzień na plaży. Ten nadmorski kurort ma do zaoferowania wiele cudownych plaż. Za najlepsze uznawane są Hua Hin, Khao Takiab, Suan Son Pradiphat oraz Khao Tao.

Hua Hin Beach oferuje wiele atrakcji dla turystów. Oprócz czystej i przyjemnej plaży, Hua Hin może pochwalić się wieloma restauracjami, które zapewniają autentyczne tajskie jedzenie dla gości po bardzo przystępnych cenach. W niektóre weekendy i święta narodowe na Hua Hin Beach może panować spory ścisk. Jednak w ciągu tygodnia łatwo znaleźć zaciszne miejsce, aby cieszyć się piaskiem i słońcem. Atrakcji jest mnóstwo: jazda na nartach wodnych, kitesurfing i jazda konna to tylko niektóre z rodzinnych zajęć dostępnych dla gości plażowych. Po zajęciach rekreacyjnych na plaży czeka wiele leżaków, które zachęcają do odpoczynku.

Około 7 km na południe od Hua Hin, turyści znajdą plażę Khao Takiab. Khao Takiab jest znacznie mniej rozwinięta, niż plaża w Hua Hin, co przyczynia się do większego bezpieczeństwa. To idealna plaża dla podróżnych, którzy chcą doświadczyć prawdziwej tajskiej kultury. Na jednym końcu plaży jest popularna atrakcja zwana Monkey Mountain. Tutaj goście znajdą wzgórze z widokiem na zatokę Hua Hin, gdzie można podziwiać setki małp. Dodatkowo, na wzgórzu znajduje się piękna świątynia Buddy, która jest domem wielu posągów i relikwii. Świątynia wychodzi na zatokę i stanowi świetny punkt widokowy.

Suan Son Pradiphat Beach jest prawdopodobnie jedną z najbardziej urokliwych plaż w Hua Hin. Jest to prywatna i zadrzewiona plaża, która jest idealna dla każdego, kto szuka cichej plaży, z możliwością zobaczenia egzotycznych ptaków. Znajduje się około 9 kilometrów poza centrum miasta i jest wyjątkowym miejscem dla tych, którzy lubią relaksujące popołudnia z dala od tłumów.

Khao Tao Beach jest bardzo mała w porównaniu do innych plaż w Hua Hin. Jednak jest to świetne miejsce na wycieczkę z dala od centrum miasta. Plaża znajduje się w małej zatoce około 20 km od Hua Hin. Jest otoczona skałami z obu stron. Bezpośrednio z plażą sąsiaduje wzgórze, na szczycie którego pośród gęstego lasu, goście znajdą imponujący posąg Buddy. Geografia tej plaży sprawia, że wydaje się ona wyjątkowo zaciszna i spokojna.

 

 

Warto przeczytać