Hawaje to najmłodszy i bardzo wyróżniający się na tle innych stan w Stanach Zjednoczonych. Kojarzy się przede wszystkim z palmami, drinkami ze słomką, ciepłą wodą i wesołymi ludźmi chodzącymi w kwiatowych łańcuchach wokół szyi. Czy to stan wiecznej radości i luzu w amerykańskim stylu? Coraz więcej osób decyduje się na urlop na Hawajach ze względu na dobrą pogodę i piękne krajobrazy, oraz możliwość przeżycia swojego amerykańskiego tropikalnego snu. Jakie są największe atrakcje Hawajów?

Waikiki – punkt obowiązkowy każdej wycieczki na Hawaje
Oczywista oczywistość! Najpopularniejszą z nich jest Waikiki – słynie z luksusowych kurortów, pięknej plaży i linii brzegowej oraz imprez do białego rana. Wiele osób przyjeżdża tu nie tylko na chwile relaksu, ale i na zakupy. To także mekka surferów, którzy doczekali się tu nawet swojego historycznego szlaku – zawierającego historyczne znaczniki wykonane z desek surfingowych, inspirowane przez księcia Waikiki Kahanamoku, olimpijskiego złotego medalistę pływającego i zapalonego surfera. Ciekawym i chętnie uczęszczanym miejscem jest także Waikikiki Beach Walk, przy którym znajduje się mnóstwo klimatycznych kawiarenek i restauracji, a także sklepów z pamiątkami. Na końcu plaży postawiono pomnik iamond Head State Monument, który ma kształt półksiężyca odzwierciedlający kształt linii brzegowej Hawajów. Kiedyś był to ważny punkt widokowy dla obrony wybrzeża wyspy, a stroma droga na szczyt prowadzi do starych bunkrów i stacji kontroli artylerii i nagradza włożony wysiłek panoramicznymi widokami. Dodajmy, że Waikiki położone jest na wyspie Oahu – zwanej "miejscem spotkań". Oahu to najbardziej znana i zarazem najbardziej rozwinięta spośród wszystkich wysp w archipelagu. Na południowym brzegu znajdziecie stolicę stanu, Honolulu.

Pearl Harbour i USS Arizona Memorial
Pearl Harbor jest narodowym zabytkiem historycznym i wciąż aktywną bazą wojskową, która zasłużyła sobie na szczególne miejsce w historii USA, kiedy podczas ataku z 1941 roku zginęło 177 żołnierzy na terenie USS Arizona. Na terenie obiektu znajduje się obecnie kilka atrakcji, które są częścią pamiątek z II wojny światowej, w tym pomnik USS Arizona Memorial, który unosi się nad pozostałościami zatopionego statku - części, które można zobaczyć wystające z wody. Zwiedzanie pomnika nie wiąże się z żadnymi kosztami, jednak rezerwacje (można to zrobić online) są wskazane ze względu na jego popularność. Centrum Wycieczkowe Pearl Harbor również ma bezpłatny wstęp i jest miejscem spotkań dla wycieczek, w tym zwiedzania Muzeum Lotnictwa Pacyfiku na wyspie Ford, gdzie goście mogą zobaczyć samoloty i artefakty z czasów II wojny światowej, a także doświadczyć lądowania samolotu na lotniskowcu w symulatorze lotu. Inne atrakcje to USS Oklahoma, USS Utah oraz pancernik USS Missouri, którego pokład może być odwiedzany przez turystów. Zdecydowanie warto wybrać się w to miejsce, co zapewni naszej egzotycznej wycieczce nowego wymiaru.

Hanauma Bay Nature Preserve
Powstała w kraterze wulkanu na wyspie Oahu, Zatoka Hanauma jest wyjątkową, chronioną zatoką, która od dawna cieszy się popularnością wśród nurków. Nadmierne „wykorzystanie” spowodowało zanieczyszczenie i zniszczenie delikatnego ekosystemu rafowego, ale na szczęście wysiłki na rzecz odbudowy zatoki przywróciły jej pierwotny blask. Dziś jest znowu otwarta dla zwiedzających. Centrum Edukacyjne Hanauma Bay jest doskonałym miejscem do nauki o zatoce, a w kilku wypożyczalniach nurkowania z rurką, które oferują lekcje, dzięki czemu odwiedzający mogą zobaczyć z bliska zapierający dech w piersiach system rafowy i jego mieszkańców. To miejsce zachwyci każdego fana snorkelingu. Polecamy wybrać się nie tylko do Hanauma Bay nie tylko nurkom, ale również wszystkim miłośnikom przyrody.

Volcanoes National Park
Coś dla prawdziwych koneserów pięknych widoków! Ośrodkiem parku jest Kilauea, która działa już od 2018 roku, a odwiedzający powinni być świadomi, że części parku są zamknięte w okresach aktywności sejsmicznej, która może stanowić dla nich zagrożenie. Park Narodowy Volcanoes, położony jest na dużej wyspie Hawajów, oferuje unikalne i bliskie obserwowanie aktywnego systemu wulkanicznego, w którym lawa wycieka ze szczelin na ziemi. Otaczający krajobraz jest kształtowany przez schłodzone skały lawy, zarówno stare, jak i nowe, które przepłynęły przez drogi w przejawach swojej niepowstrzymanej siły.

Warto przeczytać