Marzysz o porządnych wakacjach od dłuższego czasu? Jesteś wiecznie przemęczony i chcesz się trochę poleżeć na rajskiej plaży? Czemu nie! Postaraj się o tygodniowy urlop i już dziś kup bilet na Zanzibar. Czemu akurat tam? No cóż, jest to przepiękna wyspa pełna bajecznych plaż oraz egzotycznej przyrody. Jest tam ciepło, a także przyjemnie. Wyspa ta należy do Tanzanii i na pewno jest doskonałym miejscem, w którym warto spędzić wczasy oraz można naprawdę dobrze wypocząć. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czemu warto zdecydować się na wakacje na Zanzibarze. Zapraszam do lektury!

http://planetescape.pl/kraj/tanzania-i-zanzibar/

Czemu warto polecieć na urlop na wyspę Zanzibar?

Przede wszystkim największym atutem wyspy Zanzibar są jej rajskie plaże, na których widok można zaniemówić. Na pewno zwolennicy odpoczywania w formie plażowania oraz wylegiwania się doskonale odnajdą się w tym miejscu. Będąc na wyspie Zanzibar koniecznie powinieneś odwiedzić takie jak plaże jak Paje na południowo-wschodnim wybrzeżu oraz plaże Nakupenda, która znajduje się blisko miasta Zanzibar. Ponadto interesującą atrakcją na wyspie Zanzibar jest dom samego Freddiego Mercury’ego – miejsce, które powinien zobaczyć każdy fan zespołu Queen. Na koniec warto wspomnieć także o tym, że wyspa Zanzibar to doskonałe miejsce do nurkowania. Możemy zobaczyć tam przepiękną rafę koralową, która znajduje się wokół wyspy Mnemba na północno-wschodnim wybrzeżu Zanzibaru.

Jak długo trwa podróż na Zanzibar?

Lecąc na wyspę Zanzibar powinniśmy być przygotowani na lot z przynajmniej jedną przesiadką, dlatego też nasza podróż może potrwać nawet kilkanaście godzin, czyli dość długo. Oczywiście jest możliwość wykupienia bezpośredniego lotu czarterowego przez biuro podróży, ale to zwykle wiąże się z większymi kosztami. W przypadku zdecydowania się na biuro podróży możemy spodziewać się około 8 godzinnego lotu

Jaki jest najlepszy okres na podróż do Zanzibaru?

Największym plusem wyspy Zanzibar jest to, że tam słońce świeci dosłownie przez cały rok – więc w zasadzie każda pora jest dobra, aby tam polecieć. Przez cały rok utrzymuje się na wyspie klimat tropikalny, ponieważ Zanzibar znajduje się w niedużej odległości od równika. Warto wspomnieć także o tym, że istotny i duży wpływ na pogodę w tej części Tanzanii będą mieć takie zjawisko jakim są monsuny, które nadchodzą znad Oceanu Indyjskiego. Nie musimy się jednak obawiać ogromnych upałów nie do wytrzymania, ponieważ bryzy morskie mają za zadanie łagodzić wysokie temperatury na wyspie Zanzibar. Powinieneś być gotowy również na to, że listopad to czas, kiedy pojawiają się opady deszczu vuli, na szczęście jednak jest on dość sporadyczny oraz krótki. Tego rodzaju deszcze zwykle utrzymują się tylko do końca grudnia. Poza tym zazwyczaj od połowy listopada aż do marca na wyspie jest raczej wilgotno oraz gorąco. Natomiast od marca aż do maja panuje pora deszczowa, co wiąże się z tym, że ciągle pada regularnie, jednak nie stale. Po deszczu masika – bo tak nazywają ten deszcz - zwykle pojawia się piękne słońce i pogoda się poprawia. Następnie od maja do listopada mamy do czynienia z porą suchą, kiedy to na wyspie Zanzibar może być odrobinę chłodniej. Podsumowując najlepszym okresem do odwiedzenia wyspy Zanzibar będzie na pewno czas od czerwca do października albo pomiędzy grudniem, a lutym. Generalnie jeśli chodzi o średnią temperaturę na wyspie w ciągu dnia to wynosi ona od 21 stopni Celsjusza do 29 stopni Celsjusza, więc jest raczej gorąco i przyjemnie.

Warto przeczytać