Batu to miejscowość położona w Indonezji na wyspie Jawa. Położona jest między dwoma wulkanami Kawi-Butak oraz Arjuno. Batu jest znanym ośrodkiem regionu rolniczego – uprawia się tam między innymi ryż, kukurydzę, trzcinę cukrową, kauczukowca, tytoniu szlachetnego, czy przemysłu spożywczego. Batu znane jest także z innego powodu – jest tam zoo. Batu Secret ZOO jest to interesująca atrakcja podczas zwiedzania tego miasta i jest jednym z kilku położonych tam parków rozrywki.

Położenie

Batu Secret ZOO znajduje się w samym centrum Batu. Niektórzy turyście twierdzą, że jest to połączenie zoo z parkiem rozrywki. Zwiedzanie atrakcji może wymagać około 4 – 5 godzin spaceru. Obok zoo znajdują się także parki rozrywki: Eco Green Park oraz Park Rozrywki BNS (Batu Night Spectacular). Obok znajduje się także Muzeum Zoologii, restauracja oraz Gedung Kesenian Kota Batu.

Zoo jest jedną z największych atrakcji w okolicy. Zwierzęta, choć nie wszystkie, żyją w nim w dużej swobodzie. Najważniejsze jednak położenie ośrodka pod względem terenu. Górzysty teren, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie wulkanów gwarantuje im odpowiednie warunki klimatyczne i terenowe do życia. Ciekawostką jest to, że tym zoo pracują Polacy.

Zwięrzeta i atrakcje

Wiadomo, że zawsze największą atrakcją zoo są zwierzęta. Wśród zwierząt, które można podziwiać w Zoo znajduje się kazuar – gatunek ptaka, który żyje wyłącznie w Nowej Gwinei oraz w północno-wschodniej Australii. Ptak posiada długie, mocne szpony u nóg, dlatego warto trzymać się od tego ptaka z daleka. Zdarzały się bowiem wypadki śmiertelne po zetknięciu z tym zwierzęciem. Na terenie zoo znajdziemy także grzejące się w słońcu iguany, bardzo wiele rodzajów wielobarwnych papug, tukanów, wielkie żółwie błotne, słonie, wielbłądy, tygrysy bengalskie oraz białe, hipopotamy, bizony, żyrafy, nosorożce, lwy, lamy, czy nawet jelenie.

Przebywając w Zoo można zrobić sobie zdjęcie z siedzącymi papugami i tukanami na naszych rękach, obserwować karmienie zwierząt z rodziny wielkich kotów oraz innych egzotycznych okazów. Organizowane jest także karmienie fok.

Dodatkowymi atrakcjami jest wielka figura czarnego goryla, rodem z filmu King Kong (można wejść na jego dłoń i zrobić sobie z nim zdjęcie), wziąć udział w zorganizowanym safari, podczas, którego turyści przemieszczają się pomiędzy różnymi zwierzętami. Na terenie Zoo znajduje się także mini zoo dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mieć okazję nakarmić i pogłaskać małe zwierzątka, park wodny z licznymi zjeżdżalniami i fontannami, jest także zaaranżowana sawanna afrykańska i karuzela w kształcie wielkiej ośmiornicy. Dzięki tym atrakcjom każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

Zintegrowana rozrywka

Batu Secret ZOO jest idealnym pomysłem na spędzenie wolnego dnia z rodziną na wakacyjnej wycieczce. Jak już wcześniej zostało wspomniane Zoo składa się z tradycyjnego zoo oraz z elementów parku rozrywki. W wielu występujących na terenie zoo figur z bajek można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W parku wodnym można wspaniale się bawić, a dodatkowo schłodzić - na Jawie panują wysokie temperatury. Park rozrywki oraz ogromna karuzela – ośmiornica są odskocznią od długiego męczącego chodzenia po zoo, szczególnie dla dzieci. Karmienie zwierząt egzotycznych również będzie wspaniałym przeżyciem. Nie codziennie widuje się i karmi wielkie żyrafy, słonie, jelenie, czy głaska cudowną skórę foki. Wspomnienia z zoo w Batu na pewno zostaną w pamięci na długi czas, zabawa jest po prostu wspaniała!

 

Warto przeczytać