Gdybyśmy chcieli wybrać obszar, który najbardziej symbolizuje egzotyczny charakter Fidżi, to z pewnością wskazalibyśmy Wyspy Yasawa. Jest to grupa około 20 wulkanicznych górskich wysp, na północ od wysp Mamanuca. To właśnie w ich scenerii kręcony był słynny film „Błękitna Laguna”. Do lat osiemdziesiątych XX wieku wyspy Yasawa były poza zasięgiem turystów. Trzeba było mieć specjalne pozwolenie, by postawić stopę na jednej z nich. Ale czasy się zmieniły, a wraz z nimi przepisy. Zmieniło się także życie mieszkańców. Na ogół na lepsze. Liczne ośrodki wypoczynkowe i przedsięwzięcia turystyczne przyniosły więcej pieniędzy do kieszeni tych, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli właścicieli tych niezwykłych ziem. Wszystkich zainteresowanych takim wyjazdem już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą Planet Escape - http://planetescape.pl/oferta/fiji-najpiekniejsze-wyspy-archipelagu-yasawa/.

Kuata
Jedynym ośrodkiem na wyspie Kuata jest Kuata Natural prowadzony przez lokalnych mieszkańców wsi Waya Lailai. Jest to bardzo przyjazne i otwarte miejsce, które zaprasza gości na wakacje w tropikalnym stylu. Tym, co przyciąga tu turystów jest piękny widok na ocean! Na wyspie są dwie plaże. Pełno tu kolorowych muszli morskich. Możemy wyruszyć głębiej na ocean i karmić niezwykle przyjazne rekiny. Mieszkańcy wyspy zachowują wiele dawnych zwyczajów, podtrzymując tradycję i kulturę wysp Fidzi. Są bardzo przyjaźni, zwłaszcza personel ośrodka, wykazujący się wielką gościnnością. Atrakcje, które na nas czekają to nurkowanie na rafie, wizyta w wiosce, rybołówstwo, podziwianie spektakularnych zachodów słońca, udział w uroczystości Kava. A poza ty, jak na wielu egzotycznych wyspach, można pływać, odpoczywać na plaży, spać na hamaku lub integrować się z mieszkańcami i innymi turystami. Na plaży można skorzystać również z profesjonalnego masażu. Woda tuż przy plaży jest z kolei rajem dla amatorów snorkelingu. Weźmy ze sobą sprzęt lub wynajmijmy go w ośrodku. Wycieczki nurkowe mogą być organizowane dla certyfikowanych nurków.

Nacula
Nacula jest położoną najbardziej na północ wyspą w grupie Wysp Yasawa. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że tutejsze plaże należą do najpiękniejszych na świecie. Piasek jest biały, a woda krystalicznie czysta. W tym miejscu możemy się znaleźć tak blisko raju, jak to tylko możliwe. Oprócz nurkowania z rurką i korzystania z cudownej wody dostępne są różne zajęcia niezależne lub organizowane przez ośrodek. Należą do nich: wędrówki po wyspie, wizyty w wioskach, wycieczki po błękitnej lagunie, wycieczki po okolicy, siatkówka i podziwianie niezwykłych wyrobów rzemieślniczych. Podobnie jak w przypadku większości ośrodków wypoczynkowych, na Wyspach Yasawa, zwykle organizowane są wieczorne zajęcia i rozrywki.

Nanuya Balavu
To kolejny klejnot Wysp Yasawa. Na niewielkiej wysepce Nunuya Balavu można doświadczyć, czym jest prawdziwy relaks na Fidżi. Nic więcej nie będzie nam potrzebne do szczęścia. Do naszej dyspozycji pozostawać będą idylliczne plaże z miękkim, białym piaskiem, oblewane przez ciepłe wody oceanu, niezrównane dania kuchni Fidżi oraz cudownie orzeźwiające koktajle. Tutejsza sceneria przypomina obrazy z widokówek. Jeżeli zmęczy nas tropikalne słońce, możemy zanurzyć się w wodzie i podziwiać tętniącą życiem rafę koralową. Wizyta na wyspie to niesamowita okazja do popływania w towarzystwie „diabłów morskich”. Te dwutonowe manty robią ogromne wrażenie, a zetknięcie się z nimi oko w oko jest niesamowitym doświadczeniem.

Gdy jesteśmy zmęczeni codziennością i pragniemy naładować akumulatory relaksując się w pięknych egzotycznych zakątkach świata, z pewnością powinniśmy rozważyć wyjazd na Wyspy Yasawa. Na miejscu, bujając się na hamaku ze świeżym kokosem w dłoniach, podziwiając malowniczą scenerię odkryjemy znaczenie słowa raj.

Warto przeczytać