Singapur to chyba jedno z bardziej tajemniczych miejsc na mapie turystycznej Azji. Rzadko bywa wybierane na pierwszą podróż w te rejony świata. Tymczasem, oferuje przyjezdnym całe mnóstwo atrakcji fascynujących pod względem przyrodniczym, kulturowym i historycznym. Przedstawiamy nasze propozycje miejsc, które z pewnością warto tutaj odwiedzić i atrakcji, których koniecznie trzeba zakosztować.

Ogrody nad Zatoką
To prawdopodobnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Singapurze. Krajobrazy Ogrodów Nad Zatoką są zniewalające. Najbardziej uderzającym elementem Ogrodów jest Supertree Grove, z 18 pionowymi ogrodami, z których najwyższy wzrasta na wysokość blisko 20 kondygnacji! Najlepszym czasem, aby odwiedzić Supertrees jest środek nocy. Wstęp do Ogrodów nad Zatoką jest bezpłatny, a park jest czynny codziennie od 5 do 2 rano.

Pulau Ubin
Pulau Ubin jest małą wyspą położoną na północny wschód od Singapuru. Pozbawiona wieżowców i samochodów, wyspa przypomina Singapur sprzed zaledwie kilku dekad temu. Możemy tu zwiedzić ostatnie, tradycyjne wioski w Singapurze. Ich mieszkańcy cieszą się prostym życiem. Utrzymują się głównie z rybołówstwa i rolnictwa. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę w Pulau Ubin, warto wypożyczyć rower i spróbować samodzielnie zbadać wyspę.

Zoo w Singapurze
Singapurski Ogród Zoologiczny otwarto w 1973 roku. Jego teren obejmuje prawie 70 akrów i jest domem dla ponad 300 gatunków zwierząt. Jest często chwalony za nietypowy projekt. Jego twórcy wybrali model tzw. "otwartej" niewoli, dzięki któremu zwierzęta czują się mniej ograniczone przez klatki. Aby ułatwić zwiedzającym poznanie wszystkich zakątków ogrodu zoologicznego, oferowane są różne metody transportu, w tym tramwaje i łodzie. Niepowtarzalnym doświadczeniem może okazać się zwiedzanie zoo po zmroku, w trakcie Night Safari. To jedyna okazja na podejrzenie nocnych zachowań wielu zwierząt.

Kuchnia Singapuru
Najlepszym sposobem, aby naprawdę docenić kulturę danego kraju jest kosztowanie jego lokalnych potraw. W Singapurze, nie brakuje pysznych lokalnych dań! Widać w nich wpływy z całego regionu. Zanurzmy się w lokalnych specjałach takich, jak kraby chili, laksa, ryż z kurczakiem i wiele innych, lub spróbujmy fascynujących dań kuchni malajskiej, tamilskiej i chińskiej, które są również powszechne w całym Singapurze. Chcąc skosztować najlepszych lokalnych potraw udajmy się tam, gdzie zmierzają tłumy mieszkańców. Możemy liczyć na to, że ceny w takich miejscach nie będą zbyt wysokie.

Zwiedzanie singapurskich muzeów
Zwiedzanie jednego z muzeów jest doskonałym zajęciem, gdy pogoda w Singapurze jest za gorąca lub deszczowa. Singapur ma wiele światowej klasy obiektów muzealnych, które posiadają ekspozycje z różnych dziedzin. Przekonajmy się, jak światy sztuki i technologii zderzają się ze sobą w Muzeum ArtScience lub dowiedzmy się więcej o dziejach Singapuru w Muzemum Historii. Jeżeli interesują nas bardziej nietypowe kolekcje, w Singapurze z pewnością nie będziemy się nudzić. Są tutaj nawet muzea poświęcone zabytkowym zabawkom i kolekcjonerskim znaczkom!

Marina Bay
Wśród atrakcji Singapuru trudno nie wymienić jego dzielnicy finansowej, czyli Marina Bay. Wzniesione nad brzegiem morza ultra nowoczesne wieżowce, stanowiące idealne połączenie szkła i metalu robią niesamowite wrażenie. Jednym z ciekawszych obiektów jest Marina Bay Sands, niezwykły hotel w kształcie łodzi, gdzie można podziwiać wyjątkowe pokazy laserów. W świetle zachodzącego słońca dzielnica ta wydaje się naprawdę magiczna.

Warto przeczytać