W tych wyspach można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Turystów przyciągają tu przede wszystkim piękne, tropikalne plaże, możliwość wypoczynku z dala od zgiełku cywilizacji, wysepki obfitujące w bujną roślinność oraz szansa obcowania ze śladami kulturowej mieszanki lokalnej ludności. Seszele otwierają przed nami swe niezwykłe skarby.

Wyspa Mahe

To jedna z najpiękniejszych wysp Seszeli. Można tu odpoczywać na ciepłym, białym piasku, kąpać się w krystalicznie czystych wodach oceanu albo popijać drinki pod soczyście zielonymi palmami. Relaks jak ze snu. Ci, którzy spragnieni są bardziej aktywnej formy wypoczynku mogą wyruszyć na wycieczkę po wyspie, nazywanej wyspą obfitości. Odkryją przede wszystkim bujną roślinność, jakiej nie spotkamy z pewnością w żadnym z europejskich krajów. Te krajobrazy mogą zachwycić. Rozległe plaże stykają się tutaj z dzikimi, tropikalnymi lasami. Zachwycające wzgórza i plantacje wzbogacają krajobraz. Mahe charakteryzuje się również rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Turyści mogą tu liczyć na wiele atrakcji i udogodnień. Każdy z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie formę aktywności.

Wyspa Praslin

Równie piękna, choć nieco odmienna w swym charakterze jest wyspa Praslin. Jej duży obszar porasta las tropikalny. Znajduje się tu również park narodowy, z bardzo rzadkim gatunkiem palmy, lodoicji seszelskiej. Można podziwiać jej owoce, które ponoć posiadają największe na świecie nasiona. Same palmy są również imponujące. Wiele z nich osiąga wysokość 40 metrów. Ciekawym doświadczeniem może być spotkanie z czarnymi seszelskimi papugami, które występują tylko w tym miejscu. Na Praslin można rzeczywiście przekonać się na własnej skórze, jak potężne jest królestwo dżungli. Praslin to również Anse Lazio, czyli jedna z najpiękniejszych plaż tego regionu świata. Turyści mogą opalać się na piaszczystym wybrzeżu lub wygrzewać się na okolicznych skałach.

Wyspa La Digue

La Digue to maleńka wysepka licząca zaledwie 10 km² powierzchni. Jedną z największych atrakcji wyspy jest możliwość odbycia przejażdżki tradycyjnym seszelskim wozem zaprzężonym w woły. W jej trakcie zobaczyć można niezwykłe, wielobarwne ogrody uprawiane przez tutejszą ludność oraz bardzo charakterystyczną dla tego regionu architekturę. La Digue będzie z pewnością również rozkoszą dla zmysłu węchu. Niesamowity zapach wanilii, którą turyści mogą kupić w specjalnych sklepikach oraz cudowny zapach oleju kokosowego wytwarzanego przez mieszkańców wyspy sprawia, że pobyt tutaj na długo zapada w pamięć. 

 

Warto przeczytać