Chcesz wybrać się na prawdziwie rajską wyspę? Wybierz się na Mauritius, gdzie każdy, nawet najbardziej wymagający podróżnik znajdzie coś dla siebie. Gdy już będziecie mieć dość wylegiwania się pod palmami oraz nurkowania w turkusowej wodzie, warto skorzystać z pozostałych, ekscytujących atrakcji jak spacer wśród wodospadów, zdobywanie punktów widokowych, piesze wędrówki oraz przepiękne ogrody botaniczne.

Republika Mauritiusu to państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wyspa należy do archipelagu Maskerenów i znajduje się na wyjątkowo ciepłych wodach, oferując iście rajski klimat. Turyści z całego świata ściągają tutaj, żeby zobaczyć turkusową wodę, kryształowo czyste laguny, białe plaże oraz nasycone zielenią krajobrazy. Oto, co warto zobaczyć na miejscu.

http://planetescape.pl/oferta/mauritius-dwie-plaze-mauritiusu/ 


Spacer reprezentatywną dzielnicą
Tuż przy samej wodzie istnieje Port Luis Waterfront, czyli reprezentacyjna dzielnica miasta. Turyści będą zachwyceni tamtejszym centrum handlowym, które stworzono specjalnie dla nich. Znajdują się tutaj uliczki dekorowane fontanną oraz wiszącymi kolorowymi parasolkami, które tworzą barwny baldachim tuż nad naszymi głowami. Jest to istny raj dla filatelistów, którzy będą mieli okazję do uzupełnienia swojej kolekcji w przepięknym budynku poczty, znajdującym się tuż obok centrum handlowego. Mauritius był w końcu piątym krajem na świecie, który zaczął proces drukowania znaczków, tak więc te, które jako pierwsze pojawiły się w obiegu osiągają obecnie ceną około 1 miliona dolarów i są zgodnie uznawane przez specjalistów jako najrzadziej występujące i najcenniejsze na świecie. Warto zatem zajść w to miejsce i obejrzeć kolekcję tych niezwykle cennych okazów.

Wydmowy raj
Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi należy do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, jakie można znaleźć na Mauritiusie. Obecne tu wydmy zostały stworzone z powulkanicznej ziemi, co przekłada się na to, że cudownie mienią się różnymi kolorami jak czerwony, brązowy, zielony, fioletowy, purpurowy, niebieski lub żółty. Widok jest naprawdę spektakularny. Oczywiście to, jak bardzo piaskowe wzgórza będą migotać zależy od pory dnia – to kąt padania światła dyryguje tym barwnym koncertem.

Pośród egzotycznych roślin
Park Botaniczny w Pamplemousses to magiczne miejsce, gdzie można spędzić cały dzień. Warto więc zabrać ze sobą przekąski, picie, książki i zrelaksować się pomiędzy imponującymi liliami. W swoim naturalnym środowisku żyją tu Wiktorie Królewskie, uznawane za największe lilie wodne na świecie. Potrafią one osiągać nawet 4 metry średnicy, a ich liście mają tak dużą wyporność, że są w stanie bez przeszkód utrzymać nawet sporych rozmiarów bobasa. Oczywiście jest tu więcej atrakcji w postaci egzotycznych gatunków roślin, które urzekają swoim wyjątkowym pięknem i zaskakują oryginalną formą.

Wodospady
Na wyspie znajduje się ich trochę. Wodospad Rochester to wyjątkowe miejsce, wokół którego gromadzą się miejscowi, oddając się codziennym przyjemnością. Będziesz podziwiać zwinność lokalnych dzieci, które sprawnie wspinają się na szczyt wodospadu, popisując się spektakularnymi skokami z okolicznych drzew wprost do naturalnego basenu. Warto jednak pamiętać, że zabawy te nie są zbyt bezpieczne i o ile miejscowi znają dobrze teren i wiedzą co robią, to turyści niech lepiej unikają takich popisów, ponieważ już zdarzały się tragiczne wypadki. Następnie możesz udać się do Les 7 Caascades, czyli siedmiu przepięknie usytuowanych wodospadów. Trasa do miejsca jest odrobinę wymagająca, jednak napotkany widok rekompensuje wszelkie wysiłki.

Black River Gorges
Ten wspaniały park narodowy jest świetnym miejscem na długie spacery lub całodniowe wędrówki. Wyznaczono tu klika cudownych pieszych tras, którymi można dojść do wodospadu bądź na punkt widokowy. Mniej więcej w połowie drogi znajduje się idealne miejsce na piknik z możliwością kąpieli w pobliskiej rzece. Punkt widokowy znajduje się na szczycie, z którego podziwiać można przepiękną panoramę wyspy. Świetne miejsce, żeby odpocząć od turystycznego zgiełku, ponieważ jest cicho i malowniczo a przy tym wstęp jest zupełnie darmowy.

W żółwim tempie
Warto zajrzeć do La Vanille Nature Park, gdzie żyją żółwie olbrzymie w liczbie ponad tysiąca. Spotkasz tam cudowne zwierzęta z dobrą setką na karku, które osiągają wielkość ponad metra długości. Żółwie te zostały przywiezione z Seszeli, ponieważ w czasie kolonialnych podbojów Europejczycy wybili całą populację tych majestatycznych zwierząt. Najfajniejsze jest to, że żółwie spacerują sobie leniwie po terenie parku, domagając się pieszczot przez wyciąganie szyjek do błąkających się turystów.

Warto przeczytać