Kostaryka to niewielki kraj położony w Ameryce Środkowej. Szczególnie piękne jest jej wybrzeże nad Morzem Karaibskim. W ciągu jednego dnia można tutaj obserwować fantastyczny wschód słońca i bajeczny zmierzch. Przedstawiamy pięć miejsc, które nadają się do tego idealnie oraz atrakcyjnych z innych powodów.

Cauhita
W pobliżu miasteczka Cauhita znajduje się Playa Negra, jedna z najbardziej znanych na Kostaryce. Jej nazwę tłumaczymy, jako Czarna Plaża. Określenie to nie jest oczywiście dziełem przypadku. Piasek na tej plaży ma czarny kolor. Wszystko za sprawą wybuchów wulkanicznych. Playa Negra słynie z bardzo wysokich fal. W związku z tym, doskonale nadaje się do uprawiania surfingu, zwłaszcza zaś body boardingu, w trakcie którego surferzy pływają z nieco lżejszymi deskami. Teren Parku Narodowego Cahuita jest popularny z jeszcze jednego powodu. To tutaj znajduje się ostatnia żywa rafa koralowa na Kostaryce. Leży tuż przy brzegu. Można wynająć łódkę i przyjrzeć się jej z bliska. Choć wytrawnym pływakom nawet łódka nie będzie potrzebna.

Puerto Viejo de Talamanca
O przepiękną karaibską scenerię w Puerto Viejo de Talamanca nie trudno. Ten stary port położony jest pośród bardzo malowniczych krajobrazów. To wymarzone miejsce dla miłośników dobrej zabawy przy rytmach reggae. Jedną z atrakcji miasteczka jest Jungles of Talamanca, miejscowa fabryka kakao. Produkują tu także masło kakaowe oraz przepyszną czekoladę. Na farmie uprawiane są również przyprawy. Przybysze z Europy mogą dowiedzieć się, jak w rzeczywistości wygląda plantacja pieprzu, cynamonu oraz gałki muszkatołowej. To wszystko oczywiście doskonała odskocznia od plażowania i pluskania się w cudownej wodzie Morza Karaibskiego.

Tortuguero
Park Narodowy Tortuguero to miejsce niezwykłe pod względem przyrodniczym. Chroniony jest także obszar przybrzeżny Morza Karaibskiego. Po pierwsze ze względu na ogromna różnorodność flory i fauny, po drugie zaś z tego powodu, że to jedno z najważniejszych miejsc rozmnażania zielonych żółwi morskich. Żółwie są zresztą najważniejszą atrakcją regionu. Znajduje się tu także Canales de Tortuguero, stanowiący grupę kanałów, które zostały zaprojektowany w celu połączenia jezior, rzek, wybrzeża oraz wiosek, do których niemożliwe jest dotarcie inną drogą. Turyści mogą udać się na przeprawę łódką wśród bagien i plantacji bananów.

Menzanillo
Menzaniilo to wioska położona w samym środku rezerwatu Refugio Nacional de Vida Silvestre Gandoca-Manzanillo. Mnóstwo tu szlaków na piesze wędrówki, miejsc do nurkowania oraz doskonałych warunków do pływania kajakiem. Pięciokilometrowa rafa koralowa znajdująca się blisko brzegu jest domem homarów i jeżowców. Miasteczko otoczone jest lasami deszczowymi. Znajdują się tu również jedyne w Kostaryce bagna namorzynowe. Dotrzeć do nich mogą jednak tylko najwytrwalsi… i najodważniejsi.

Ośrodek dla leniwców
Leniwce to niezwykłe zwierzęta. Jest w nich coś naprawdę rozczulającego. Na terenie Karaibów żyją między innymi w Kostaryce. Sloth Sanctuary to ośrodek, którego głównym celem jest pomoc porzuconym i chorym leniwcom. Wiele z nich spędza tu całe swoje życie znajdując troskliwą opiekę. Jednak część zwierząt po wyleczeniu jest wypuszczana na wolność.

Warto przeczytać