Kostaryka na wielu turystach robi wręcz surrealistyczne wrażenie. Kraj ten szczyci się bogatą przyrodą, ogromną liczbą parków narodowych i rezerwatów, kilkunastoma różnorodnymi ekosystemami i setkami pięknych plaż. O oczach niejednego podróżnika jest obrazem utopijnego raju. Oto miejsca, które mieszkańcy tego magicznego kraju znają od wieków, a turyści odkrywają z ogromnym zdumieniem i zachwytem.

Isla del Coco
Isla del Coco to mistyczna wyspa położona w odległości 550 kilometrów od wybrzeża Pacyfiku w Kostaryce. Jest to jedyna wyspa na tropikalnym, wschodnim wybrzeżu Pacyfiku, którą porasta las deszczowy. Jacques Cousteau opisał Isla del Coco, jako najpiękniejszą wyspę na świecie. Chroniony obszar morski otaczający wyspę jest pełen rekinów, delfinów i wielu gatunków tropikalnych ryb. To prawdziwy raj dla amatorów nurkowania.

Isla Tortuga
Isla Tortuga leży na południowym skraju półwyspu Nicoya. Jest niezamieszkana przez ludzi, ale posiada szeroki zakres atrakcji takich, jak nurkowanie, obserwacja ptaków, trekking, pływanie i spływy kajakowe. Białe, piaszczyste, zadrzewione plaże sprawiają, że wyspa ta jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc, w których można spędzić dzień ciesząc się pięknym, turkusowym morzem skąpanym w ciepłym słońcu.

Isla del Caño
Isla del Caño znajduje się zaledwie pół kilometra od półwyspu Osa i jest ulubionym miejscem wśród nurków i miłośników plażowania. Ta wspaniała, niezamieszkana wyspa jest bogata w spektakularną florę i faunę. Wieloryby, delfiny i żółwie uwielbiają otaczające ją wody. Często można w nich spotkać również inne morskie stworzenia. Do dyspozycji turystów pozostają też wspaniałe ścieżki przyrodnicze do uprawiania turystyki pieszej na całej wyspie.

Playa Marbella
Playa Marbella to piękna, czarna piaszczysta plaża w Guanacaste. Jest to jedna z niewielu plaż w Guanacaste, gdzie można cieszyć się całkowitym spokojem i ciszą. To miejsce wprost z widokówki z egzotycznych krajów. Jedynym lokalem na plaży jest Tiki Hut, gdzie można napić się piwa i zjeść rybne tacos. Ocean tutaj jest całkiem dziki i nie jest idealny do pływania, ale doświadczeni surferzy mogą tu spotkać bardzo dobre fale.

Playa Hermosa
Playa Hermosa to wręcz wymarzone miejsce dla surferów. Fale tutaj mogą być naprawdę światowej klasy, a warunki do pływania na desce doskonałe. Czarna, piaszczysta plaża i minimalny rozwój sprawiają, że to cudowny, rajski zakątek. Playa Hermosa znajduje się w pobliżu popularnej plaży i miejscowości surfingowej Jaco w centralnym regionie Pacyfiku na Kostaryce.

Playa Carrillo
Playa Carrillo usytuowana jest tuż obok znanej plaży, Playa Samara. Ta stosunkowo zaciszna i zadrzewiona plaża jest wspaniałym miejscem na spacery i oglądanie przepięknych zachodów słońca. Nie ma tu wielu możliwości zakwaterowania, ale Playa Samara jest bardzo blisko i oferuje turystom różne opcje noclegowe.

Park Narodowy Tortuguero
Park Narodowy Tortuguero jest często określany, jako "Cud Kostaryki". Pod względem przyrodniczym miejsce to jest naprawdę wyjątkowe. Charakteryzuje się ogromną bioróżnorodnością. Dosłownie kipi dziką przyrodą. Park jest dostępny tylko za pośrednictwem łodzi lub samolotu. Warto jednak podjąć trud podróży, by podziwiać niezwykłe okazy karaibskiej fauny i flory.

Park Narodowy Manuel Antonio
Manuel Antonio również słynie z bogatej różnorodności życia roślinnego i zwierzęcego. Na jego obszarze istnieje wiele niesamowitych szlaków turystycznych oraz dziewiczych plaż. Park ten z pewnością pozostaje jednym z tych miejsc, których naprawdę nie należy pomijać podczas wizyty w Kostaryce.

Warto przeczytać