Wakacyjne wyjazdy wymagają nie tylko wyboru miejsca i terminu podróży, ale również określenia, jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Oczywiście decyzja ta powinna być podyktowana przez takie czynniki, jak koszt przejazdu, czas, bezpieczeństwo, niezawodność oraz dostępność przestrzenna. Jednym z najbardziej powszechnych środków transportu jest oczywiście samochód. To właśnie do transportu samochodowego będziemy was dzisiaj przekonywać.

Trudno wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie bez samochodu. Posiada go coraz więcej rodzin. Jako środek transportu sprawdza się doskonale. Przede wszystkim, dlatego, że zapewnia bardzo dużą swobodę i dyspozycyjność. Można dzięki niemu podróżować we własnym tempie, samodzielnie wybierając trasy. Nie mają znaczenia czynniki zewnętrzne takie, jak pogoda, pora roku, pora dnia czy rozkłady jazdy. Samochód pozwala nam uniezależnić się od innych form transportu.

Trzeba jednak stwierdzić, że ten sposób podróżowania nie pozostaje bez wad. Sporym mankamentem samochodu jest z całą pewnością dosyć duży koszt podróży. Musimy liczyć się również z tym, że na wyjazd zabierzemy ograniczoną liczbę pasażerów.

Nie mniej jednak dla rodzin podróżujących z dziećmi nie ma lepszego środka transportu. Samochód daje możliwość zabrania na wakacje wszystkiego czego potrzebujemy, a przecież przy małych dzieciach lista rzeczy do zabrania staje się bardzo długa. Podczas gdy na pokład samolotu czy do pociągu zabierzemy jedynie niewielką walizkę oraz bagaż podręczny, do samochodu zapakować możemy spokojnie dziecięcy wózek spacerowy, plażowy namiot oraz parawany czy lodówkę turystyczną.

Ogromną zaletą samochodu jest fakt, że małe dziecko może w nim uciąć sobie spokojną drzemkę. Dziecko z pewnością w rodzinnym aucie czuje się o wiele lepiej, bezpieczniej i pewniej. Podróżuje przecież jedynie z najbliższymi osobami. W każdej chwili możemy się zatrzymać, aby zjeść coś po drodze, rozprostować nieco kości, czy pozwiedzać obiekty, które nas szczególnie zainteresowały. Nie musimy trzymać się ściśle sztywnego planu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dotarcie do celu podróży samolotem, a na miejscu wynajęcie samochodu. Można wówczas swobodnie zwiedzać wybrane atrakcje turystyczne. Co istotne, w cenę wypożyczenia samochodu wliczone jest również ubezpieczenie. Nie musimy, więc obawiać się nieprzewidzianych sytuacji. 

 

 

Warto przeczytać