Jest swoistą mieszanką ultra modernistycznych miast oraz małych miasteczek, gdzie przez stulecia niewiele zmieniło się w sposobie życia. Jednocześnie posiada uderzające krajobrazy i niezliczoną ilość miejsc, które nie tylko zachwycają, ale i inspirują. Zapraszamy w podróż po cudownej i niepowtarzalnej Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni otwiera przed wami swoje turystyczne skarby.

Góra Koya
Góra Koya jest duchowym domem buddyzmu Shingon, sekty założonej ponad 1200 lat temu przez jedną z najważniejszych postaci religijnych Japonii - Kobo Daishi. Siedziba sekty, Świątynia Head Kongobu-ji, znajduje się na pokrytym lasem szczycie Mount Koya. Wokół Mount Koya powstało ponad 100 innych świątyń, z których wiele oferuje turystom możliwość noclegu w stylu typowego mnicha.

http://planetescape.pl/oferta/wszystkie-kolory-japonii/

Półwysep Noto
Na północnym odcinku prefektury Ishikawa, Półwysep Noto jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają najpiękniejszych widoków w Japonii i nietkniętych krajobrazów wiejskich. Oprócz podziwiania naturalnej scenerii, półwysep oferuje wiele miejsc na wędkowanie, pływanie i camping. Jego dwa główne centra turystyczne, Wajima City i Wakura Onsen, mają mniej niż 30 000 mieszkańców. To typowe, niewielkie, japońskie miasteczka. Warto poznać ich wyjątkową atmosferę.

Wyspa Sikoku
Sikoku jest czwartą, co do wielkości wyspą Japonii, położoną na południowy zachód od głównej wyspy Honsiu, z którą łączą ją dwa mosty. Ta wyspa jest również związana z wpływowym mnichem Kobo Daishi. Na wyspę zmierzają pielgrzymki z całej Japonii. Oprócz przyciągania osób poszukujących duchowego spełnienia, wyspa oferuje spektakularne wybrzeża, malownicze pasmo górskie i liczne rzeki.

Dolina Kiso
W Dolinie Kiso powstał szlak Nakasendo, jedna z pięciu autostrad Edo, łączących Edo i Kioto. Podróżni w dawnych czasach pokonywali ten dystans pieszo. W wyniku tego, dolina Kiso jest usiana historycznymi miastami pocztowymi, gdzie podróżni odpoczywali, jedli i spali po drodze. Można dotrzeć do części starej autostrady, między górami i gęstymi lasami, a także odwiedzić niektóre z dobrze zachowanych miast pocztowych.

Shodoshima
Shodoshima ma łagodny klimat i śródziemnomorską atmosferę. Znajduje się tutaj wiele plaż, dramatyczne wybrzeża, kurorty, a nawet plantacje oliwek. Druga, co do wielkości wyspa na Seto Inland Sea jest jednym z gospodarzy festiwalu Sztuki Współczesnej Setouchi Triennale. Na wyspie można podziwiać plenerowe instalacje z poprzednich festiwali.

Ogród Kenrokuen
Ogród Kenrokuen jest nazwany jednym z trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii i wypełniony uroczymi mostami, szlakami spacerowymi, drzewami, kwiatami i innymi elementami opartymi na japońskiej teorii krajobrazu. Ogród zewnętrzny zamku Kanazawa, Kenrokuen został otwarty publicznie pod koniec XIX wieku. W każdym sezonie odnajdziecie tu odmienną stronę piękna tego ogrodu, od śliwek i kwiatów wiśni wiosną aż po kolorowe liści klonu jesienią.

Zamek w Matsumoto
Zamek w Matsumoto to najstarszy drewniany zamek w Japonii, jeden z niewielu oryginalnych zamków w kraju. Wybudowany został w 1504 roku, a następnie rozbudowany do obecnej formy pod koniec XVI wieku i na początku XVII wieku. Nazwany Karasu-jō, znany jest z pięknego czarno-białego, trzypiętrowego magazynu.

Wodospad Nachi
Wodospad Nachi jest najwyższym wodospadem w kraju, wznoszącym się na wysokość 133 metrów. W jego pobliżu znajduje się świątynia Nachi Taisha Shinto, która ma ponad 1400 lat. Zbudowane na cześć boga wodospadu kami, sanktuarium jest jednym z elementów religii Shinto znalezionych wokół wodospadu.

Warto przeczytać