​Włochy to wymarzony kierunek wycieczek i wakacji wielu Polaków. Nic dziwnego - jest to piękny kraj z głęboką tradycją i ciekawą historią. Mówiąc o Włoszech, warto wspomnieć jeszcze o innej kwestii, która je wyróżnia. Na ich terenie występują bardzo zróżnicowane warunki klimatyczne. Podróżując po Włoszech, łatwo zauważyć nie tylko drastyczne zmiany krajobrazu, ale także takich czynników, jak temperatura czy wilgotność powietrza. Tak więc, planując wyjazd do Włoch, warto skupić się nie tylko na zwiedzaniu i wypoczynku, ale także na odpowiednim ubiorze.

 

Czy należy brać kurtkę na wyjazd do Włoch?

Włochy kojarzone są z mocnym słońcem, ciepłym morzem i plażami z gorącym piaskiem lub kamieniami. W skojarzeniu tym nie ma niczego błędnego - właśnie taka jest południowa część Włoch. Jednak na północy tego kraju dominuje klimat umiarkowany górski - znajdują się bowiem na nim Alpy. Na granicy Włosko-Francuskiej znajduje się nawet najwyższy szczyt tego pasu górskiego - Mount Blank. Wynika z tego, że udając się w północne części Włoch, należy liczyć się z typowo górskim klimatem - dużą ilością opadów, niższymi temperaturami i często występującymi, silnymi wiatrami.

Tak więc, kierując się w takie regiony jak Piemot, Lombardia, Trydent, czy nawet Wenecja, warto zabrać ze sobą kurtkę. Najlepszym wyborem wydaje się kurtka softshellowa, która zarówno skutecznie chroni przed wiatrem i deszczem, jak i zapewni lekkość noszenia. Jak sama nazwa wskazuje, kurtki tego rodzaju robione są z softshellu, który posiada szereg zalet. Najważniejszą z nich jest jego zdolność do oddychania połączona z dobrą odpornością na wilgoć - to właśnie te cechy są odpowiedzialne za lekkość produktów z tego materiału oraz ich możliwość ochrony przed deszczem i wiatrem. Koniecznie zobacz, jakie dokładnie są softshelle damskie - być może znajdziesz wśród nich swoją przyszłą, ukochaną kurtkę.

Jakie spodnie zabrać na wakacje we Włoszech?

Jadąc w cieplejsze tereny Włoch pytanie to nie przynosi wiele wątpliwości - krótkie spodenki i parę dresów na chłodniejsze wieczory wydają się oczywistym wyborem. Jednak na jakie spodnie postawić, wybierając się do północnych Włoch? W tym przypadku z pomocą przychodzi także materiał softshell. Spodnie softshell damskie (sklep.jack-wolfskin.pl), tak samo jak kurtki z tego materiału, zapewniają ciepło w niezbyt ciepłe dni oraz skutecznie chronią przed wiatrem i opadami. Nosząc takie spodnie nie odczuwa się także dyskomfortu - co prawda nie są one tak wygodne, jak krótkie spodenki, ale zdecydowanie zaliczają się do odzieży o lekkiej i przyjemnej dla skóry fakturze.

Idealne buty na wycieczkę do Włoch

Pakując się na wakacje we Włoszech, nie można zapominać o tak ważnym obuwiu, jakim są sandały trekkingowe. Jest to rodzaj buta, który idealnie nadaje się na realia pogodowe północnych Włoch. Obuwie to zarówno dobrze sprawuje się na szlakach górskich, jak i zapewnia wentylację stóp oraz zapobiega ich nadmiernemu poceniu się. Warto także wspomnieć o małej wadze sandałów trekkingowych, co przydatne jest przy przytraczaniu ich do plecaka turystycznego. Udając się w północne Włochy, sandały trekkingowe wydają się być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne sandały. Warto także pamiętać o zwykłych, zabudowanych i wygodnych butach.

Warto przeczytać