Wśród znanych i bardzo popularnych kurortów turystycznych Meksyku, Cancun zajmuje jedną z czołowych pozycji. Stanowi z pewnością alternatywę dla bardziej obleganego przez turystów Acapulco. Choć miasto liczy około 40 lat może poszczycić się fantastycznie rozbudowaną bazą turystyczną.

Cancun i jego rola turystyczna

Historia Cancun sięga 1967 roku, kiedy rząd meksykański, uznając ogromne znaczenie turystyki dla przyszłości gospodarczej kraju, rozpoczął szczegółowe przeszukiwanie w celu ustalenia idealnych punktów i lokalizacji dla rozwoju turystycznego. Za jedno z takich miejsc została uznana miejscowość na rogu północno-wschodniej części półwyspu Jukatan w stanie Quintana Roo. Cancun było częścią starożytnej cywilizacji Majów i jest nadal uważane za bramą do El Mundo Maya, Świata Majów.

W przeciwieństwie do wielu innych części Karaibów i Meksyku, Cancun zostało zbudowane wyłącznie z myślą o turystyce i doskonale wypełnia swoją rolę. Rocznie ma ponad 3,3 mln odwiedzających. Cancun oferuje podróżnym wszystko, co najlepsze na styku dwóch światów: Karaibów i Meksyku. Jest jednocześnie nowoczesne oraz mocno nawiązujące do tradycji starożytnych. Cancun nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o posiadane skarby kultury oraz przyrody.

Ze względu na jego doskonały klimat, naturalne piękno i łatwą dostępność przejściami północnoamerykańskimi, Cancun kilkadziesiąt lat temu wyłoniło się, jako główny kandydat rządu na miasto numer jeden meksykańskiej turystyki. Ta maleńka wioska rybacka, zamieszkała zaledwie przez 12 rodzin bardzo szybko stała się turystyczną potęgą. Co więcej, nastąpiło to bez uszczerbku dla zasobów naturalnych regionu. Cancun jest otwarte na turystów. Bez żadnych trudności porozumiemy się tu w języku angielskim oraz zapłacimy w dolarach.

Atrakcje Cancun

Atrakcje w Cancun daleko wykraczają poza plażowanie, chociaż plaże są tutaj wyjątkowo piękne. Turyści mogą tu zdobyć unikalne doświadczenia takie, jak wizyty na farmie żółwi czy wycieczka jeepem przez dżunglę. Cancun to również nie lada gratka dla miłośników historii. Jego obszar nasycony jest pozostałościami po potężnej cywilizacji Majów. Z pewnością warto zwiedzić małą świątynię, która znajduje się w części Zona Arqueologica El Rey. Niezwykle malowniczo prezentują się także ruiny świątyni na skraju plaży. Warunki pogodowe dokonały tu sporych zniszczeń, ale miejsce to charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem i urokiem. Istnieje jeden, obowiązkowy punkt programu zwiedzania podczas pobytu w Cancun. Jest nim wizyta w Chichen Itza. To prekolumbijskie miasto, odkrywa przed turystami niesamowite budowle, które są spuścizną po plemionach Majów i Tolteków.

 

 

Warto przeczytać