Wyjazdy do egzotycznych krajów kuszą nas coraz bardziej. Obecnie nawet najdalsze zakątki świata można zwiedzić nie wydając przy tym fortuny. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy egzotyka to dobry wybór na wakacje z dziećmi. Okazuje się, że wiele biur podróży uwzględnia potrzeby rodzin z dziećmi, zapewniając im odpowiednio komfortowe warunki.

Największe nasze obawy związane są z bezpieczeństwem dzieci w trakcie podróży. Boimy się tego, że dziecko zachoruje, a daleka podróż będzie dla niego zbyt stresująca. W przypadku kilkumiesięcznego malucha, takie obawy mogą być uzasadnione, choć wiele niemowlaków radzi sobie podczas takich wyjazdów zupełnie dobrze. Natomiast dla starszych dzieci podróż do egzotycznych krajów oznacza całą masę nowych doświadczeń i bodźców, które bardzo pozytywnie wpływają na ich rozwój. Oczywiście zabierając dzieci na daleki wyjazd, musimy być przygotowani na różne sytuacje. Powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe środki ostrożności. Niezbędna jest, więc konsultacja z pediatrą, wykonanie odpowiednich szczepień, zapoznanie się z komunikatami MSZ. Powinniśmy również większą wagę przykładać do jedzenia i picia oraz higieny. Takie zachowania pozwolą nam uniknąć wielu kłopotów.

Do jakich krajów można udać się z dziećmi? Doskonałą propozycją są Zjednoczone Emiraty Arabskie, położone nad Zatoką Perską. Ten kraj to synonim luksusu. Spotkamy się tu ze standardem wyższym nawet, niż w krajach europejskich oraz całą masą atrakcji, również dla najmłodszych. Idealnych miejsc dla rodzin z dziećmi nie brakuje. Hotele zapewniają place zabaw, gry, animacje, brodziki ze zjeżdżalniami.

Ogromnie popularna wśród turystów z dziećmi jest również Tajlandia. Na wczasy z najmłodszymi warto wybrać którąś z niewielkich wysepek nad Morzem Andamańskim. Będziemy mieli do dyspozycji rajskie plaże oraz krystalicznie czyste, turkusowe wody. W hotelach i restauracjach możemy liczyć na specjalne udogodnienia takie, jak menu stworzone z myślą o dzieciach. Rodzice mogą również wynająć opiekunkę.

Ciekawym kierunkiem wakacyjnych wypraw może okazać się również Kenia. Równikowy klimat sprawia, że to miejsce idealne dla turystów. Dla dzieci ogromną przygodą będzie z pewnością wybranie się na safari do jednego z tamtejszych parków narodowych. Możliwość zobaczenia na żywo, w naturalnym środowisku zwierząt, które w Polsce podziwiać można jedynie na wybiegach w ogrodzie zoologicznym to nie lada gratka.

To tylko jedne z wielu przykładów miejsc, do których z dziećmi możemy udać się bez żadnych obaw o ich bezpieczeństwo. Taki wspólny wyjazd do egzotycznego kraju stanie się z pewnością niezwykłą przygodą i źródłem wielu fantastycznych wspomnień. 

 

Warto przeczytać