Ponad sto wysp tworzy archipelag Seszeli, ale zdecydowana większość z nich jest całkowicie niezamieszkana. Tylko wybrani mogą cieszyć się swoją własną, prywatną wyspą podczas pobytu na Seszelach. Mieszkańcy archipelagu żyją na jednej z trzech największych wysp - Mahé, Praslin i La Digue. Seszele to doskonała propozycja na miesiąc miodowy i mają wiele do zaoferowania tym, którzy szukają rozmaitych wakacyjnych atrakcji. Jest to również doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd, ponieważ wyspy archipelagu zapewniają wszystko, czego potrzeba, aby dzieci były szczęśliwe i spędziły beztroskie chwile: piękną pogodę, niesamowite plaże z mnóstwem wodnych atrakcji, egzotyczną przyrodę i dobre jedzenie. Żadna podróż na Seszele nie byłaby kompletna bez odwiedzenia trzech głównych wysp: Mahé, Praslin i La Digue.

Mahé
Największa i główna wyspa Seszeli, Mahé, jest najpopularniejszym miejscem na Seszelach, z dużą różnorodnością hoteli i luksusowych kurortów. Wyspa ma 6 km szerokości i 26 km długości, a jej najwyższy szczyt wyrasta do 905 metrów.
Mahé posiada większą ilość plaż, niż przeciętny turysta jest w stanie odwiedzić podczas wakacji, ale oferuje o wiele więcej. Można odwiedzić stolicę Seszeli - Wiktorię - z tętniącym życiem lokalnym rynkiem i ogrodami botanicznymi, wybrać się na wędrówkę i podziwiać dżunglę oraz wodospady, korzystać ze wspaniałych punktów widokowych, pływać kajakiem po morzu, zająć się snorkelingiem i nurkowaniem lub wypożyczyć samochód i zwiedzać wyspę w poszukiwaniu dzikich plaż. Jednak tak naprawdę, nic nie musimy. Cieszmy się kilkoma dniami luksusu w jednym z kurortów. Poznajmy Mahé, ale nie ograniczajmy swoich wakacji na Seszelach tylko do tej jednej wyspy!

Praslin
Praslin jest drugą, co do wielkości wyspą na Seszelach, ale nie można go porównać z Mahé. Podczas, gdy na Mahé mieszka prawie 80 000 ludzi, tylko około 6500 osób zamieszkuje Praslin. Wyspa jest gorzej rozwinięta, mało zaludniona i znacznie bardziej… wyluzowana.

Na Praslin znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, jak Anse Lazio, Anse Georgette lub Cote d'Or. Nie przegapmy rezerwatu przyrody Vallée de Mai wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, tropikalnych lasów deszczowych i możliwości zobaczenia największych na świecie orzechów - coco-de-mer.

Praslin to także najlepsza baza wypadowa na jednodniowe wycieczki na sąsiednie wyspy, ale jeśli szukamy bardziej wyjątkowych doświadczeń, zarezerwujmy dłuższą wycieczkę i spędźmy kilka dni zwiedzając wyspy łodzią. Żeglarstwo to świetny sposób, aby poznać Seszele! I wcale nie musimy posiadać prywatnego jachtu lub wygrać loterii, aby to zrobić. Żegluga na Seszelach niekoniecznie musi być droższa, niż pobyt w hotelu.

La Digue
Najmniejsza z trzech głównych zamieszkałych wysp, licząca mniej niż 3000 mieszkańców, La Digue to idealne połączenie lokalnej kultury i pięknych plaż z białym piaskiem. Z powierzchnią zaledwie 10 km kwadratowych, La Digue najlepiej odkrywać rowerem lub tradycyjnym wozem. Takie formy transportu zapewnią nam najbardziej autentyczne wrażenia z podróży po Seszelach.

Duże wrażenie wywiera na turystach stary młyn Copry, który demonstruje tradycyjny sposób mielenia kokosów do produkcji oleju kokosowego. Fascynujący jest także Stary Cmentarz. Trudno nie wspomnieć o pięknych plażach np. spokojnej Anse Cocos na południowej stronie wyspy, czy bardziej znanej Anse Source D'Argent z gigantycznymi granitowymi głazami.

Zainteresowała Cię perspektywa takiej wspaniałej podróży? Sprawdź więcej na  http://planetescape.pl/oferta/seszele-tropem-trzech-skarbow-seszeli/!

Warto przeczytać