Wypowiadając słowo "Włochy" na myśl od razu przychodzi nam kraj pięknych widoków, imponujących budowli i niesamowitej kuchni. Państwo włoskie podbiło serca Polaków nie tyko takimi specjałami, jak pizza, wyśmienite makarony, czy niesamowite wino. Zanim jednak udamy się w podróż po tej niezwykłej krainie warto wiedzieć trochę więcej o państwie w kształcie buta. Republika Włoska to kraj położony w Europie Południowej, a ściślej mówiąc na Półwyspie Apenińskim. Ponadto Włochy posiadają w swoim terytorium dwie enklawy: San Marino oraz Watykan. Sąsiadami Włochów są: Francja, Szwajcaria, Austria i Słowenia.

Zajmują czwarte miejsce pod względem gęstości zaludnienia, które należy zarazem do bardzo zróżnicowanej. Dominuje tutaj klimat podzwrotnikowy oraz wyżynno-górzysty krajobraz. Włochy posiadają znakomicie rozwiniętą linie brzegową, a terytorium państwa należy do zlewiska Morza Adriatyckiego, Tyrreńskiego oraz Liguryjskiego, Jońskiego. Najdłuższą rzeką we Włoszech jest Pad, która liczy sobie aż 652 km.

Marzą Ci się wakacje we Włoszech? Kliknij tutaj --> https://planetescape.pl/kraj/wlochy/

Jeśli chodzi o podział administracyjny, to państwo podzielone jest na 20 regionów, które dalej dzielą się na prowincje oraz gminy. Do najpopularniejszych miast włoskich należy zaliczyć Rzym (stolica kraju), Mediolan oraz Neapol. Łatwo się również domyślić, że Włochy są czołowym producentem win na świecie, stale wyprzedzają Francję w tej kwestii. Ponadto zajmują drugie miejsce pod względem odwiedzających je turystów z całego świata. Wpływy z turystyki są tak wysokie, że państwo posiada doskonale rozwiniętą sieć hoteli, restauracji, kawiarni, barów itp.

Warto przeczytać