Nabywając taki sprzęt musimy zastanowić się w jakim celu chcemy go kupić. Biorąc pod uwagę ten fakt dokonamy najlepszego z możliwych wyborów. W zależności od tego jakie poszczególne funkcje będą wykorzystywane upewnimy się, że krokomierz będzie dla nas niezbędny.

Zazwyczaj kupuje się go, aby zachować kontrolę nad tym ile przemierza się kilometrów albo w celu zmotywowania się do zwiększenia aktywności fizycznej, aby wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję naszego organizmu lub po prostu schudnąć.

Podstawowe funkcje pedometru

Najważniejszą rolą krokomierza jest licznik kroków, pomiar dystansu i licznik kalorii. Te trzy zadania, które wykonuje omawiany gadżet wystarczą, aby zmotywować się do zwiększenia aktywności fizycznej w swoim życiu. Taki krokomierz jest rekomendowany dla osób, które chcą skontrolować przebyty dystans czyli na przykład uprawiające Nordic Walking lub po prostu spacerującym po różnorodnych terenach. Okazuje się, że przydaje się w trakcie wycieczek pieszych, żeby określić ile kilometrów jest już za nami.

Taki pedometr kosztuje niewielkie pieniądze więc nie musimy się za bardzo zastanawiać czy chcemy wydawać pieniądze, bo tego nawet nie odczujemy.

Dodatkowe funkcje krokomierza

Ulepszone wersje mają wbudowane inne praktyczne elementy. Taki pedometr będzie idealnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych sportowców i podróżników. Po pierwsze posiadają zegarek, który okazuje się dobrym rozwiązaniem jeśli nie zabraliśmy ze sobą na wyprawę komórki czy też zegarka na rękę. Kolejną propozycją jest krokomierz z pulsometrem skierowany dla osób, które trenują kardio lub chcą mieć kontrolę nad swoim organizmem. Dodatkowym wyposażeniem tego gadżetu może być także timer oraz sygnał dźwiękowy, który możemy zaprogramować na określoną odległość lub ilość kroków. 

Pedometr dla podróżników

Specjalnie skonstruowanym niezbędnikiem dla osób często podróżujących jest krokomierz z wysokościomierzem, który wykorzystuje pomiar ciśnienia do pomiaru wysokości położenia użytkownika. Niektóre z nim posiadają także ciśnieniomierz i kompas, czyli typowe wyposażenie dla osoby chodzącej albo wspinającej się po górach.

Okazuje się, że krokomierz może być bardzo przydatny dla osób, które nie ćwiczą i nie spacerują regularnie ale korzystają z aktywności fizycznej podróżując po różnych miejscach a w szczególności po górach.

 

Warto przeczytać