W kolejnej części naszego przewodnika po Tajlandii przedstawimy atrakcje, które mogą dostarczyć naprawdę niezapomnianych wrażeń. Takie przeżycia tylko w Tajlandii.

Uczta dla podniebienia, czyli poznawanie tajskiej kuchni 

Makaron pad tai, niezwykle pikantna zupa Tom Kha Gai z dodatkiem mleczka kokosowego, kurczak z grilla na patyku, krewetki okraszone pieprzem i czosnkiem, a przede wszystkim ogromne bogactwo ryb i owoców morza przygotowywanych na grillu… kuchnia tajska to jedna z najbardziej fascynujących kuchni świata. Wyjeżdżając do Tajlandii unikajmy jednak typowo turystycznych knajpek. Udajmy się raczej tam, gdzie jadają miejscowi. To podstawowa zasada, jeżeli chcemy uniknąć komplikacji żołądkowych. Zaletą ulicznego jedzenia jest jego cena. Za grosze można spróbować autentycznych tajskich rarytasów.

A może tajski masaż?

Tajski masaż to doświadczenie, które na długo zapadnie nam w pamięć. Spacerując ulicami Bankoku z pewnością zostaniemy zaczepieni propozycją masażu bezpośrednio na ulicy. Warto jednak odwiedzić jeden z wielu specjalnych gabinetów, które tworzą cudowny klimat do masażu. Wyciszone pomieszczenia, w tle delikatna orientalna muzyka i niesamowite aromaty rozpylone w powietrzu. Godzinny masaż całego ciała, łącznie z głową i stopami może zapewnić prawdziwe chwile relaksu. Co ciekawe, masażystka podczas masażu posługuje się nie tylko dłońmi. Używa także kolan, stóp i łokci. Charakterystyczne dla tajskiego masażu są również uderzenia wykonywane dłońmi.

Snorkeling na jednej z rajskich plaż

Tajlandia obfituje w wiele pięknych, prawdziwie egzotycznych plaż. Poza wylegiwaniem się na słońcu warto tu jednak skorzystać z jednej z aktywnych form wypoczynku. Proponujemy snorkeling, czyli nurkowanie połączone z podziwianiem fascynującego podwodnego świata, kolorowych rybek oraz przepięknych raf koralowych. 
Podwodne wycieczki mogą okazać się szczególnie interesujące w okolicach Koh Chang oraz Koh Tao. Nurkowanie w Tajlandii możliwe jest przez cały rok. Nawet pora deszczowa nie jest żadną przeszkodą, chociaż osoby cierpiące na chorobę morską mogą odczuć jej skutki, bo morze jest mocno pofalowane.

Podczas nurkowania w Tajlandii mamy szansę spotkania ogromnej liczby stworzeń morskich. Znajdują się wśród nich maleńkie koniki morskie, ale i ogromne rekiny wielorybie, rekiny rafowe, rekiny lamparcie oraz tarwosze. 

 

 

Warto przeczytać